Kariyer Koçluğu ve İzotomi® ile Tanışın!

İzotomi® nedir?

İzotomi®, profesyonel iş hayatınızda, kişisel gelişiminizde, eğitim hayatınızda kullanabileceğiniz; özgün üretilmiş, analitik raporlama yeteneğine sahip bir kişilik envanteridir.

Bireylerin kişilik özelliklerini, imkân ve potansiyellerini, kişisel ve sosyal yaşamlarında bunları nasıl ve ne şekilde kullandıklarını, yetkinliklerini, motivasyon kaynaklarını, stres halinde nasıl davrandıklarını gösteren analitik bir raporlama sistemidir. İzotomi® Türkiye’de geliştirilmiş ve çok geniş bir kitlenin verileriyle test edilmiştir.

Yeni nesil kişilik envanteridir.. Akıllı çalışan algoritması ile kişilerin düşünce, duygu ve davranışları arasındaki farkları ve bu farkların arkasında yatan nedenleri bulmak, sahip oldukları yetkinlikleri en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda analiz ve değerlendirme yapmak suretiyle çözümleyici sonuçlara ulaşmada kullanılan bir göstergedir.

Sistem, kişilerin doğuştan bir kişilik tipine sahip olduğunu söyler. Kişiler sahip oldukları bu kişilik tipi üzerinden çevresi ile etkileşim ve iletişime geçerler. Bu süreçte belli duygu, davranış ve düşünüş tarzları ile karakterize olan kısmen dinamik bir kişilik görünümünü gerçekleşen değerler ve maske değerler olarak grafikler halinde sunar.

İzotomi hangi metodolojiyi kullanır?

İzotomi’de kullanılan yapı dikkatinizi neye yönelttiğinizi ve enerjinizi nasıl kanalize ettiğinizi belirleyen faktörleri dikkate almaktadır.

İzotomi® bir SolaUnitas markasıdır.

İnsan hayatının önemli kilometre taşları vardır. Bunların belki de en önemlisi “hayatta ne yapacağını bulmak”tır. İnsanın doyumlu ve mutlu bir yaşam sürebilmesi, hem kendisine hem ailesine hem de içinde bulunduğu sosyal çevreye nasıl ve ne kadar katma değer yarattığına bağlıdır.

Hedefini bilmeyen bir gemi asla yanlış bir yere gidemez. Çünkü belirlenmiş bir yön yoktur. Nereye gideceğini bilmeyen bir gemi ise denizlerde savrulur durur. İnsan olarak biz de öyleyiz. Hedefi ya da hayali olan birinin önüne çıkan engelleri aşmak için içsel motivasyonu vardır. Bu içsel motivasyona sahip olmadan çıkılan yolculuklarda zorlanma yaşandığında hemen başka bir yol seçilir ya günlük olarak acıdan kaçılır ya da günlük zevkler takip edilir.

Hedefe doğru kaynaklarla ilerlemenin bir diğer altın kuralı ise kendini tanımaktır. Gerçekten ne istediğini ve kendi özelliklerini bilmek bu dünyada doyuma ulaşmanın önemli kurallarındandır.

İzotomi 2.0 projesi, 2013 yılında başlayan İzotomi 1.0 projesinin devamıdır. Geliştirilerek bir üst versiyona çıkarılmıştır. Projenin amacı bir öğrencinin kendi mizacı, değerleri, istekleri, ilgi alanları ve davranış örüntülerini anlayarak kendisi için en yüksek farkındalıkla seçim yapabilmesini sağlamaktır.

4 yaşında bir çocuğa büyüyünce ne olmak istediğini sorarsanız size “baloncu” ya da “oyuncakçı” olmak istediğini söyleyebilir. Kimse gelecekte ne olmak istediğini bilemez, sadece bugün ne olmak istediğini bilir. Ancak, gelecek bugün olduğunda istenilenler, geçmişte istenilenler olmayabilir. Pişmanlık dediğimiz de budur.” İzotomi özetle gelecek pişmanlıkları azaltma vizyonuyla hareket etmektedir.

NE YAPMAN GEREKTİĞİNE KARAR VEREMİYORSAN…

İZOTOMİ® İLE TANIŞ!

Geleceğinize yön vermek, doğru mesleği seçmek ve ömür boyu sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız, İzotomi® ile tanışın.

Kendinizi daha iyi tanıyın; geleceğiniz için doğru kararlar alın.

  Günümüzde çoğu insan işe giderken zorlanıyor ve başka bir şey yapmayı hayal ediyor. Çalışmanın aklımızda oluşturduğu resim birçoğumuz için negatif. Bunun en önemli nedenlerinden biri gerçekten yapmak istediğimiz şeyleri yapmamamız ya da içinde bulunduğumuz ortamın bizim değerlerimize uygun olmamasıdır.

  Ölçemediğiniz şeyi geliştiremezsiniz. İzotomi 2.0 raporu size mizacınız, değerleriniz, güçlü özellikleriniz ve risk alanlarınız ile ilgili çok detaylı bir rapor sunmaktadır. Kantitatif olarak yürütülen raporun yanında kalitatif olarak yürütülen ICA uzmanlarının yaptığı çalışmalar ile kendinizi çok daha iyi tanımanız, ne istediğinizi bulmanız mümkün olacaktır.

  Kariyerinizde ilerlemek, mutlu bir iş yaşamına sahip olmak için İzotomi 2.0 size çok güçlü araçlar sunacaktır. Neler yapabileceğimizi anlamak için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

  NE YAPMAN GEREKTİĞİNE KARAR VEREMİYORSAN…

  İZOTOMİ® İLE TANIŞ!

  Geleceğinize yön vermek, doğru mesleği seçmek ve ömür boyu sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız, İzotomi® ile tanışın.

  Kendinizi daha iyi tanıyın; geleceğiniz için doğru kararlar alın.

   Günümüzün eğitim sistemleri çocuklarımızı, gençlerimizi ve şirketlerde çalışanları en yetenekli olabilecekleri alanlara yönlendirmeye çalışıyor. Peki, bu gerçekte doğru mu?

   Özellikle endüstri devrimi sonrası dünyadaki en önemli kavramlardan biri kaynakların en etkin şekilde kullanılması olmuştur. Adam Smith’in ülkelerin zenginliği ve hatta Ricardo Smith’in karşılaştırmalı üstünlük teorileri, sonrasında sanayi devrimi ile beraber Frederich Taylor ya da Fransız Henry Fayol gibi isimler hep üretkenlik artışı için önerilerini sıralamışlardır. Sanayi devrimi ve kapitalizmin öngördüğü sonuç odaklı yaklaşımlar “üretimi nasıl artırabiliriz” ve “nasıl daha fazla kaynağı daha etkin kullanabiliriz” olmuştur.

   Örneğin eğer Türkiye madenlerinden kömürü daha etkin çıkarabilecek ise, kaynaklarını bu alana ayırmalı, Amerika eğer daha etkin üretebilecekse kaynaklarını bilgisayar üretimine ayırmalı gibi iddialar özellikle David Ricardo ve Adam Smith gibi meşhur ekonomistlerden gelmektedir. Hatta Avrupa’da son dönemlerde kömür madenleri ya da çimento fabrikaları tek tek kapanırken, Avrupalılar kömür ve çimento üretimlerini kaynak verimliliği nedenleriyle Türkiye ve Afrika’ya kaydırmışlardır. Bu nedenle her gün kömür ve çimento üretim kapasitelerimiz ihtiyacımızın üzerinde arttığından dünyaya nadir ihraç ettiğimiz ürünlerdir bunlar…

   NE YAPMAN GEREKTİĞİNE KARAR VEREMİYORSAN…

   İZOTOMİ® İLE TANIŞ!

   Geleceğinize yön vermek, doğru mesleği seçmek ve ömür boyu sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız, İzotomi® ile tanışın.

   Kendinizi daha iyi tanıyın; geleceğiniz için doğru kararlar alın.

    © 2017 Gülhan Berkman Yakar